Proč omega 3 potřebujeme všichni a v každém věku

Podle odborníků bychom měli jíst ryby 2x týdně. Jenže to dělá málokdo. Většině z nás proto chybí vitaminy i další tělu prospěšné látky. Dlouhodobý nedostatek omega 3 mastných kyselin se může neblaze podepsat na našem psychickém i fyzickém zdraví.

 

Vědci zkoumají omega-3 mastné kyseliny a jejich přínos pro lidský organizmus přes 50 let. Za tu dobu učinili celou řadu objevů. Došli k tomu, že dvě nejdůležitější kyseliny eikosapentaenová (EPA) a dokosahexaenová (DHA) hrají klíčovou roli v celé řadě procesů. Přispívají ke zdraví srdce, mozku a očí. V případě mozku tvoří dokonce až čtvrtinu jeho suché váhy. Dále mají vliv na snížení triglyceridů v krvi či udržení normálního krevního tlaku.

Omega-3 dále bojují proti chronickému zánětu v těle, který je základním faktorem v příčině civilizačních chorob. Mají tak obrovský vliv na celkové zdraví. Pokud jich má tělo dlouhodobě nedostatek, mohou nastat potíže. Všude tam, kde by měly pomáhat, chybí. Lidé pak mohou být náchylnější k různým fyzickým ale i psychickým problémům.

 

Naše tělo si neumí omega 3 vyrobit

I když je naše tělo šikovné a spoustu důležitých látek si zvládne vyprodukovat samo, tak to bohužel není případ omega 3 mastných kyselin. U nich je plně závislé na tom, kolik mu jich dodáme ve stravě. A v tom je háček. Abychom si zajistili dostatečný příjem těchto látek, museli bychom jíst minimálně dvakrát týdně tučnou rybu – lososa, tuňáka, sledě, sardinky či makrelu. Jenže většina z nás má rybu na talíři sotva párkrát do měsíce.

 

Vsaďte na doplňky stravy, ale čtěte pečlivě složení

Naštěstí existuje poměrně jednoduché řešení, kterým jsou doplňky stravy. Ovšem při jejich pořízení byste měli být obezřetní. Existují mezi nimi totiž velké rozdíly v množství obsažených látek. K dostání jsou jak produkty s 30%, tak také s 90% koncentrací cenných omega 3 kyselin. Pro vaše zdraví i peněženku jsou výhodnější ty kvalitnější. Zvolíte-li ty s vysokým obsahem EPA a DHA, bude vám stačit jedna kapsle denně.

V případě doplňku stravy Naturevia Omega 3 One-a-Day obsahuje jedna kapsle minimálně 700 mg omega 3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Takže vám plně postačí a budete mít potřebnou denní dávku s jistotou pokrytou.

 

Pamatujte na děti

Omega 3 mastné kyseliny jsou nezbytně důležité i pro vaše potomky.

Podporují správný vývoj mozku a nervové soustavy. Ovlivňují rovněž soustředění a paměť.
Nedostatek může být u dětí spojený s poruchami učení a soustředění.  Chcete-li, aby vaše dítě bylo bystré, rychle si osvojovalo různé dovednosti a dobře prospívalo, podávejte mu pravidelně omega 3.

Naštěstí dnes už existují chutnější varianty než rybí olej.  Doplněk stravy Naturevia Omega 3 Smart Kids má podobu želé s ovocnou příchutí.

Jeden kousek želé obsahuje silnou dávku 360 mg omega 3 a má pouze přírodní složky. Je bez cukru, bez chemických přísad a zcela bez rybí pachuti. Díky unikátní technologii se z želé uvolňují zdravé tuky omega 3 v podobě emulze mikroskopických kapiček oleje, jako když je přirozeně přijímáme z jídla. Jsou proto mnohem lépe vstřebatelné než z jiných doplňků stravy.  Vaše dítě tak dostane vše potřebné, aby mohlo objevovat svět.

Od dětství po stáří

Mnozí se mylně domnívají, že omega 3 jsou důležité jen v těhotenství a dětství. Pravdou ale je, že je potřebujeme po celý život. Na začátku, aby se vše správně vyvinulo, potom při růstu a dále pro udržení zdraví všech důležitých orgánů. To platí i ve stáří, kdy přispívají k udržení bystré mysli. Takže zapomínat na jejich dostatečný přísun byste rozhodně neměli.