Detox, aneb co udělat pro zdravá játra

Játra jsou největším vnitřním orgánem a centrem metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Produkují žluč i řadu dalších nezbytných enzymů. Fungují ale také jako zásobárna. A jsou to právě ona, která hrají klíčovou roli v detoxikaci organizmu. Pokud nejsou zdravá játra, nebudete ani vy. Proč jsou tak důležitá a jak je dostanete do formy?

 

 

 

Soukromá ‚čistírna‘

Játra fungují jako filtr, který odstraňuje škodlivé toxiny z krve dříve, než poškodí jiné životně důležité orgány.  V dnešním světě jsou škodliviny doslova všude. Dostávají se do vás ze znečištěného životního prostředí, z léků, nekvalitní kosmetiky či stravy plné chemických náhražek, stabilizátorů a konzervantů. K tomu se přidává ještě alkohol a cigarety. Toho všeho se musí játra zbavit.

 

Přílišné vystavení toxinům v kombinaci s nezdravou stravou bohatou na sacharidy a sedavým životním stylem s nedostatkem pohybu má negativní účinek na jaterní tkáň. Způsobuje hromadění tuku v jaterních buňkách, postupné ztukovatění jater a oslabení jejich funkce. To se dnes týká více než čtvrtiny světové populace.

 

 

Pravidelná očista je základ

Nikdy to proto nenechte zajít tak daleko a radši si v játrech pravidelně ‚uklízejte‘. Vhodná forma detoxikace, která je kombinací zdravé stravy, pohybu a dobře vyváženého doplňku stravy,  podpoří přirozenou schopnost jater vyplavovat toxiny i tuk, pozitivně se projeví i na vaší imunitě a energii. Budete se zkrátka díky ní cítit líp, nabití novou energií a vitalitou.

 

Jaké přírodní látky pomohou s očistou?

Zázračný ostropestřec

Jeho účinek na regeneraci jater je dlouhodobě známý a vědecky prokázaný.

Ostropestřec mariánský obsahuje látku zvanou silymarin, který pomáhá regenerovat jaterní buňky a chránit je před poškozením toxiny. Přispívá k normalizaci funkce jater a jejich detoxikační schopnosti. Příznivým účinkem na produkci žluči pozitivně ovlivňuje trávení. Jde o velmi silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky celého organismu před poškozením volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Za zmínku stojí i jeho blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru.

 

Do popředí se také dostává artyčok, jenž je dobrým pomocníkem při kontrole tělesné hmotnosti. Zároveň přispívá i k udržení optimální hladiny cholesterolu v krvi a podporuje metabolismus tuků.

 

Vitamíny pro zdraví jater

Užívání určitých vitamínů může prospět zdraví vašich jater, zvláště pokud jich máte nedostatek.

Vitamíny E a C jsou důležité antioxidanty. Vitaminy B6 a B12 jsou důležité pro správný energetický metabolismus.

Cholin je důležitý pro správný metabolismus lipidů, odvádění tuku z jater a celkovou ochranu jejich zdraví a funkce. Jeho nedostatek může vést k hromadění tuků v jaterní tkáni.

 

Vše v jedné kapsli

Pokud se rozhodnete pro očistu a budete hledat optimální doplněk stravy, vyberte si ten, který obsahuje co nejvíce těchto látek.

Naturevia Ostropestřec LipoAktiv obsahuje všechny-  ostropestřec, artyčok, cholin a vitaminy B6 a B12. Stačit vám bude jedna rostlinná kapsle denně.

 

 

Mějte na paměti, že jedině zdravá a správně fungující játra podpoří imunitu, trávení, energii a vaši celkovou pohodu! Takže pravidelný detox rozhodně nezanedbávejte, vaše játra vám za něj budou vděčná.