9 tipů, jak podpořit přirozenou obranyschopnost vašeho těla

V chladných dnech, kdy ubývá slunečního světla, čelí naše imunita obrovskému náporu. Zajímá vás, jak s příchodem podzimu a zimy podpořit její správné fungování, abyste zůstali co nejdéle fit?

Posílit imunitu? To se snáze řekne, než udělá. Ovšem již několik relativně malých změn v jídelníčku a životním stylu může přinést kýžené výsledky. Můžete tak přirozenou cestou podpořit svoji obranyschopnost a snáze pak budete čelit zvýšené náloži škodlivých patogenů a nežádoucích vnějších vlivů.

 

Chcete-li zůstat fit, držte se tohoto devatera, díky kterému podpoříte přirozené fungování imunitního systému:

1. Nešiďte spánek

Nedostatečný spánek může zvýšit riziko onemocnění. Většina dospělých by měla spát alespoň 7 hodin denně, aby mělo tělo čas na potřebnou regeneraci.

2. Jezte více rostlinných potravin

Ovoce, zelenina, ořechy, semena a luštěniny obsahují antioxidanty, vlákninu a vitamin C. To jsou látky, jež mohou snižovat náchylnost k nemocem.

3. Jezte více zdravých tuků

Zdravé tuky, jako je olivový olej a Omega-3 mastné kyseliny mají významný protizánětlivý potenciál. Chronický zánět v těle může potlačovat imunitní systém.

4. Zařaďte více fermentovaných potravin nebo užívejte probiotika

Zdraví střev a imunita jsou úzce propojeny. Kvašené potraviny a probiotické doplňky stravy doplní zdraví prospěšné mikroorganismy, které pomohou udržet vaši střevní mikrobiotu v potřebné rovnováze.

5. Pozor na cukr

Přidané cukry významně přispívají k obezitě, cukrovce 2. typu a srdečním chorobám, které mohou potlačovat imunitní systém.

6. Hýbejte se a otužujte se

Nemusíte podávat výkony na úrovni profesionálních sportovců. I lehčí cvičení může podpořit zdravou obměnu imunitních buněk. Ideální je třeba běh, jízda na kole, chůze, plavání a pěší turistika.

7. Nezapomínejte na pitný režim

Dehydratace může zvýšit náchylnost k nemocem. Pijte dostatek tekutin, hlavně vody.

8. Nestresujte se

Snažte se zůstat v klidu a nenechte se vystresovat. Hlavu si vyčistěte pomocí meditace, jógy, pilates či dalšího cvičení. Pomoci ke zklidnění mohou i bylinky. Existuje spousta praktik, která vám pomohou snížit hladinu stresu a udržet správné fungování vašeho imunitního systému.

9. Doplňte vitaminy a minerály kvalitním doplňkem stravy

Odborníci se shodují, že pro imunitu důležité vitaminy a minerály, bychom měli přijímat i jinak. I když jíme zdravé a vyvážené jídlo, tak ne všechny důležité látky dokážeme v období jejich zvýšené potřeby z potravy získat . Řešením je užívání vhodného doplňku stravy.

Pro imunitu jsou stěžejní tyto látky: 

 

 

 

Šípek, rakytník a echinacea
Co se týká céčka, často se mluví o citrusech, ovšem ještě o něco bohatší na něj jsou šípky a rakytník. Proto jsou extrakty z těchto oranžovočervených plodů v posledních letech takovým hitem.

Přírodní vitamin C z těchto plodů je pro organismus vysoce vstřebatelný a využitelný. Přispívá také k udržení zdraví horních dýchacích cest, což je v době respiračních onemocnění opravdu důležité.

Vysoké oblibě se těší také echinacea. Ta sice vitamin C neobsahuje, ale může nabídnout jiné zdraví prospěšné látky, které podporují přirozenou obranyschopnost a její podávání je obzvlášť vhodné v období zvýšených nároků na organismus a jeho imunitu.1

 

Vše v jedné kapsli

Nemusíte však konzumovat několik tablet denně,  stačí jen jedna kapsle doplňku stravy Naturevia® ImunoHelpTM.

Ta obsahuje extra silnou dávku vitaminů C a D3, organicky vázaný zinek a také přírodní extrakty z echinacey, rakytníku a šípku.
Budete-li brát jednu kapsli denně, máte zajištěný dostatečný přísun všeho potřebného.

 

1Echinacea for treating the common cold: a randomized trial; Barrett 1, Brown, Rakel, Mundt, Bone, Barlow, Ewers; 2010