Víte, který orgán je nejdůležitější pro vaši imunitu?

Imunita vychází z vašich střev.

Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm přes 70 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak se budete moci úspěšně bránit při střetu s viry a dalšími původci nemocí.

Pokud k takovému střetu dojde, pak vám nezbývá nic jiného než doufat, že jste v natolik dobré kondici, že si tělo poradí.

Když máme v pořádku střeva a střevní mikrobiom, funguje správně i imunitní systém.

První obranný val v podobě silné imunity

A je to právě na vaší imunitě, aby nápor infekce zvládla. Z toho důvodu nezapomínejte podporovat vaši obranyschopnost a myslete na to, že jejím nejdůležitějším orgánem jsou střeva a v nich sídlící mikrobiom tvořený miliardami bakterií.

O svá střeva se musíte starat

Ovlivňují totiž tvorbu bílých krvinek, které jsou v boji s infekcí nepostradatelné. Dále pomáhají vstřebat živiny z potravy, a tedy fungují jako zásobování. Bez nich se důležité vitamíny a minerály nedostanou tam, kam mají.

Základem je zdravý životní styl a jídelníček s dostatkem zeleniny a vlákniny. Vybíjení přátelských bakterií v našich střevech v důsledku užívání antibiotik, nevhodné stravy plné konzervantů a různých chemikálií však vede k narušení rovnováhy ve střevech.

K rovnováze střevního mikrobiomu pomůže doplnění PROBIOTIK.

Probiotika

Střevní mikroflóra každého člověka obsahuje probiotické a patogenní bakterie. Z probiotických převládají hlavně laktobacily a bifidobakterie.

Probiotika jsou živé mikroorganizmy, které při podávání v přiměřeném množství přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele (WHO, 2002).

O svá střeva se starejte už napořád

Jestli vás současná situace přiměje zajímat se o své zažívání více, pak je to jen dobře. Střeva jsou totiž stejně důležitá jako srdce, mozek či plíce. Pokud nebudou fungovat správně, oslabíte tak svou obranyschopnost a dříve či později mohou začít „stávkovat“ i další orgány. Nedostanou totiž potřebné živiny. Proto o své zažívání pečujte opravdu svědomitě. Stojí to za to.

 


Se střevní mikroflórou Vám pomohou kvalitní probiotika NatureVia®, přípravky od kojenců po seniory: