NATUREVIA - Vaše cesta ke zdraví NATUREVIA - Vaše cesta ke zdraví Doplňte probiotika - od kojenců po seniory Swiss NatureVia BRUSINKY Vysoká dávka Omega-3 Slunčení vitamín bez slunce Jak zvládnout stres a překonat únavu? Swiss NatureVia LAKTOBACILY NATUREVIA - Vaše cesta ke zdraví Posilte svá játra

Účinky severoamerických brusinek

Potíže močových cest

Bývají časté hlavně u žen. Jsou způsobeny  usídlením  a  namnožením patogenních  bakterií  (nejčastěji  E.coli) v močovém ústrojí. Mají tendenci se opakovat a přecházet do chronického stavu, jehož důsledkem pak může být např.inkontinence.  Opakované potíže močových cest jsou v urologické praxi častým problémem. Dlouhodobá antibiotická profylaxe může způsobit rezistenci některých střevních bakterií a po ukončení léčby se problémy často vrací.

Klinické zkušenosti

Brusinky a probiotika – prevence a adjuvantní léčba recidivujících uroinfekcí

MUDr. Marta Nováčková, MUDr. Roman Chmel- Gynekologicko-porodnická klinika UK 2. LF a FN Motol

Přehledový článek shrnující dosavadní znalosti o alternativních terapeutických metodách – podávání brusinek a probiotik v léčbě a prevenci infekcí dolních močových cest.
Pravidelné užívání brusinkových přípravků po dobu 6-12 měsíců snižuje počet recidiv infekcí dolních močových cest u žen mladšího a středního věku. Slibné výsledky jsou popisovány při podávání probiotik v prevenci a léčbě vaginálních infekcí, zejména bakteriální vaginózy. K validnímu zhodnocení vlivu probiotik na infekce močových cest je třeba dalšího výzkumu a rozsáhlejších studií.

Celý článek o brusinkách a probiotikách ke stažení zde [DOC]

Brusinky nebo trimethoprim pro prevenci recidivujících infekcí močových cest u starších žen

McMurdo 2008
2 skupiny žen s recidivami IMC dostávaly buď 500 mg Cran-Max® nebo 100mg antibiotika Trimethoprim denně po dobu 6 měsíců.

Závěr: Brusinkový extrakt  CranMax®  významně snižoval četnost recidiv IMC.
Trimethoprim měl v prevenci IMC u starších žen jen velmi omezenou výhodu před brusinkovým extraktem CranMax® a měl více nežádoucích účinků. Podle autorů studie zjištění umožní starším ženám s opakovanými IMC, aby mohli se svými lékaři zvážit alternativního použití levného přírodního produktu, jako je brusinkový extrakt, jehož užívání nepřináší riziko antimikrobiální rezistence nebo super- infekce Clostridium difficile aj.

Přečtěte si kompletní studii [PDF, anglicky]

 << ZPĚT NA ČLÁNKY PRO ODBORNÍKY
Uvedená sleva se vztahuje na první nákup v eshopu www.swissnatural.cz a má platnost 30 dní od obdržení slevového kódu. Slevu nezle využít, pokud jste u nás v minulosti nakoupili.

Získejte slevu 50 Kč na první nákup Cena pro členy Swiss klubu