Nenechte si pokazit dovolenou

 Až 70% lidí v průběhu cestování potkají  trávicí potíže a průjem, postrach cestovatelů. Při cestách do cizích zemí jsme vystavení náhlým změnám, které snižují přirozenou obranyschopnost našeho imunitního systému. Spíme méně a jsme stresováni přerušením našich stravovacích zvyků a vlivem cizího prostředí. Rovněž jsme vystaveni působení mikroorganismů, s kterými se naše tělo nedovede vyrovnat . Nebezpečí může být dále znásobeno teplým prostředím nebo nehygienickými podmínkami, které podporují růst a rozšiřování nebezpečných mikroorganismů.

Jaké jsou zásady bezpečného stravování?

  • Pitnou vodu (přednostně sycenou CO2), užívejte výhradně z originálně uzavřených lahví, v případě pochybností ošetřete vodu vhodným filtračním systémem nebo desinfekčním činidlem, např. jódem.
  • Nedávejte led do svých nápojů; pro čištění zubů a oplachování potravin používejte jen bezpečnou vodu.
  • Nekupujte jídlo u pouličních prodavačů nebo ve stáncích, kde je hygiena na nízké úrovni.
  • Nepasterované mléko převařte.
  • Jezte vařenou potravu a přesvědčte se, že byla důkladně tepelně opracována a nebyla skladována několik hodin při pokojové teplotě.
  • Ovoce a syrovou zeleninu oloupejte, nejezte ovoce s poškozenou slupkou.
  • Vyhýbejte se salátu, který mohl být oplachován kontaminovanou vodou.
  • Vyhýbejte se potravinám, které mohou přijít do styku s mouchami nebo jiným hmyzem.
  • Nejezte syrové korýše a měkkýše a jídla obsahující syrové nebo nedovařené vejce, drůbež a maso.
  • V zemích, kde se vyskytují ryby a korýši, které obsahují jedovaté biotoxiny, získejte rady a informace přímo na místě.

Když už se potíže dostaví, tak přijde na řadu cestovní lékárnička, ve které by rozhodně nemělo chybět živočišné uhlí a léky proti průjmům.

Kromě nich je dobré vzít si s sebou na cesty i kvalitní probiotika. Tyto přípravky obsahují živé probiotické bakterie (nejčastěji laktobacily a bifidobakterie), které jsou přirozenou součástí trávicího traktu. Probiotika jsou živé mikroorganizmy, které pokud jsou podávány v dostatečném množství, příznivě ovlivňují zdravotní stav hostitele (Světová zdravotnická organizace).

Odborníci doporučují užívat probiotika  již týden před cestou a ještě týden po návratu domů.

Jak vybrat probiotikum vhodné na cesty?
S ohledem na vysoké letní teploty v dovolenkových destinacích jsou vhodné pouze přípravkydostatečně teplotně stabilní, které vydrží cestu a pobyt na dovolené i bez ledničky v plné síle. Swiss Laktobacily "5"  jsou  vyrobené novou unikátní kryotechnologií, která podstatně zvyšuje odolnost a stabilitu probiotických bakterií. Jsou mimořádně stabilní i bez ledničky, tedy ideální na dovolenou! Můžete je pohodlně vozit v kabelce, aniž by klesala jejich účinnost jako u běžných probiotik. Před nadcházejícím létem Vás jistě potěší, že Swiss Laktobacily "5" opět nabízíme ve výhodném bonusovém balení. Za stejnou cenu tak nyní dostanete navíc 10% ZDARMA.

Probiotické přípravky se doporučují i dětem, které však často nechtějí polykat pilulky. Swiss LAKTOBACÍLKY jsou cucavé pastilky s přírodní třešňovou příchutí, které si děti zamilují a vy budete mít jistotu, že jsou na výlet připravené. Pro ty nejmenší pak můžete zvolit Swiss LAKTOBACÍLKY BABY.


Přesvědčte se, že s probiotiky Swiss můžete svou vytouženou dovolenou prožít opravdu naplno.

Uvedená sleva se vztahuje na první nákup v eshopu www.swissnatural.cz a má platnost 30 dní od obdržení slevového kódu. Slevu nezle využít, pokud jste u nás v minulosti nakoupili.

Získejte slevu 50 Kč na první nákup Cena pro členy Swiss klubu