Nedostatek vitaminu D u těhotných zvyšuje pravděpodobnost porodu císařským řezem

 

Podle výzkumu odborníků z Bostonské lékařské univerzity hrozí ženám, které nemají v těhotenství dostatek vitamínu D, že své dítě přivedou na svět císařským řezem. Výzkumníci v rozmezí dvou let analyzovali,  jak souvisí nízká hladina vitamínu D v krvi těhotné ženy s porodem císařským řezem.

Výzkumu se zúčastnilo 253 žen. Z toho 47 žen (17%) podstoupilo císařský řez. Z žen, jejichž hladina vitamínu D byla nižší než 37,5 nmol/L,  prodělalo císařský řez 28 %.  U žen, které měly vitamínu D více, se vyskytl císařský řez jen ve 14%.

Díky výzkumu se zjistilo, že u žen s nedostatkem vitamínu D v těhotenství,  je až čtyřikrát větší pravděpodobnost, že porodí císařským řezem.

Podle hlavního autora studie Dr.Michaela F.Holicka ( přední světový odborník v oblasti výzkumu vitaminu D) důvodem může být to, že nedostatek vitaminu D bývá spojován s nižším výkonem a svalovou slabostí.

Zdroj: www.bumc.bu.edu/busm

Uvedená sleva se vztahuje na první nákup v eshopu www.swissnatural.cz a má platnost 30 dní od obdržení slevového kódu. Slevu nezle využít, pokud jste u nás v minulosti nakoupili.

Získejte slevu 50 Kč na první nákup Cena pro členy Swiss klubu