Výživový poradce Swiss Natural®

Je velmi důležité si uvědomit existenci těchto 7 složek přítomných ve stravě a také poměr, v jakém by měly být ve správném jídelníčku zastoupeny.

1.  SACHARIDY
Sacharidy se nacházejí v mnoha potravinách a jsou hlavním zdrojem energie . Podle Mayo Clinic  by mělo 45-65% z celkového denního příjmu 2 000 kalorií pocházet ze sacharidů. Zdravými přírodními zdroji jsou fazole , luštěniny, zelenina a celozrnné výrobky.

2 . BÍLKOVINY
Bílkoviny jsou skvělým zdrojem kalorií a energie , podporují zdravý růst a rozvoj buněk. S pouhými 4 kaloriemi v gramu by bílkoviny měly tvořit 10- 35% vašeho denního příjmu potravy . Dietní zdroje, včetně fazolí , čočky , drůbeže, sóji , mořských plodů a ořechů , by měly být konzumovány častěji než jiné živočišné zdroje jako např.červené maso , které má vyšší obsah tuku a cholesterolu .

3 . TUKY
Většinu lidí odrazuje již amotné slovo  tuk, ale zdravé druhy tuků jsou pro vaše zdraví důležité a měly by být konzumovány denně. Podle Mayo Clinic 20- 35% denního příjmu kalorií by ve vyvážené stravě mělo pocházet z tuků. Bohatými zdroji nenasycených zdravých tuků jsou libová drůbež, ryby, olivový olej a ořechy.

4 . VITAMÍNY
Existuje 13 různých vitamínů, které tělo potřebuje, aby správně fungovalo : Vitamíny A , B1 , B2 , B3 , B6 , B12 , C , D , E a K , stejně jako kyselina listová, biotin a kyselina pantothenová . Multivitamíny jako např.Swiss Multikomplex zajistí jejich dostatečný denní příjem .

5 . MINERÁLY
Vzhledem k tomu, že tělo není schopno si minerály samo vytvořit, musíme je přijímat ve stravě . Jídelníček by měl obsahovat dostatečné množství vápníku, draslíku, železa, zinku, selenu, mědi a dalších minerálů a stopových prvků, nebo je možné je opět doplnit formou vhodného doplňku stravy.

6. VLÁKNINA
Rozpustná a nerozpustná vláknina jsou obě pro vaše zdraví důležité, pomáhají udržet zdravou hladinu cholesterolu a cukru v krvi, stejně jako předcházet zácpě a střevním obtížím. Průměrný člověk by měl konzumovat mezi 22- 34 g vlákniny denně. Najdeme ji v ovoci, zelenině, ořechách, semenech a celých zrnech.

7 . VODA
Zachování dostatečné hydratace je pro dobrý zdravotní stav velmi důležité. Vypití 9-13 šálků vody denně ke zdravé stravě může pomoci podpořit vaši energii a pohodu .

By Swiss Natural, helping you to Supplement Your Life.

 

Uvedená sleva se vztahuje na první nákup v eshopu www.swissnatural.cz a má platnost 30 dní od obdržení slevového kódu. Slevu nezle využít, pokud jste u nás v minulosti nakoupili.

Získejte slevu 50 Kč na první nákup Cena pro členy Swiss klubu