Víte že?

Není doplněk stravy jako doplněk stravy!

Je samozřejmé, že účinnost doplňku stravy záleží na skutečném ( ne pouze etiketou deklarovaném) složení a biologické dostupnosti jednotlivých složek. To pokládáme za důležité zmínit hlavně v současné době, kdy se na trh tlačí různé doplňky stravy nejistého a někdy možná až pochybného původu,jejichž účinek na zdravotní stav uživatele může být nulový či dokonce negativní.

Doplňky stravy Swiss NaturalTM jsou originální výrobky vyrobené v Kanadě, což má velkou vypovídací hodnotu z hlediska hodnocení jejich kvality. Jsoujsoupod trvalou kontrolou kanadského ministerstva zdravotnictví. To zaručuje, že obsah účinných látek uvedený na etiketě musí být dodržen.

Všechny přípravky značky Swiss NaturalTM jsou v Kanadě označeny číslem NPN, které potvrzuje, že výrobce předložil kanadskému státnímu orgánu dostatečné důkazy nejen o bezpečnosti ale hlavně i  účinnosti produktu a pravdivosti uváděných zdravotních tvrzení (údaje z klinických studií nebo odkazy na publikované studie).

 

Nová legislativa EU nám v ČR bohužel neumožňuje popisovat účinky některých produktů Swiss NaturalTM  tak, jak je doložily v zemi původu.
Proč?   
Evropská unie se rozhodla, že je potřeba regulovat zdravotní tvrzení, týkající se všech druhů potravin ( kam patří i doplňky stravy) a po mnohaleté diskusi nyní velmi výrazně tato tvrzení redukovala (nařízení komise EU č. 432/2012,č.536/2013).
Tvrzení uživatelům říkají například to, že daný doplněk stravy snižuje cholesterol v krvi, prospívá zdraví močových cest atp.
Nově lze v případě doplňků stravy použít pouze schválená znění.
Pro bližší představu- z počtu 44 000 odeslaných žádostí však schválil Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) pouhých 222 tvrzení, z toho většinu na vitamíny a minerály.

Uvedená sleva se vztahuje na první nákup v eshopu www.swissnatural.cz a má platnost 30 dní od obdržení slevového kódu. Slevu nezle využít, pokud jste u nás v minulosti nakoupili.

Získejte slevu 50 Kč na první nákup Cena pro členy Swiss klubu