NAŠE SLADKÁ NOVINKA

Co je to javorový sirup a jak vzniká? 

Jedná se o mízu ze stromů javoru cukrového (acer saccharum). K získání dostatečného množství javorové mízy je třeba alespoň 40 let starý strom. Strom je pro odběr mízy navrtán při teplotách pod bodem mrazu (zabraňuje se tak poškození stromu) a do otvoru je nainstalován kohoutek, kterým se na jaře potrubím odvádí míza  k samotnému zpracování. Míza se pomocí odpařování a filtrování zahušťuje, tak vzniká charakteristická chuť a vůně javorového sirupu. Avšak i mezi javorovými sirupy se najde v jejich výrobě mnoho rozdílů a kvalita je proto mnohdy kolísavá. Kvalitní sirupy nepotřebují žádné doslazování ani příměsi. Základní pomůckou ve výběru sirupu je označení Grade A - D. Přičemž Grade A je jemný sirup nejvyšší kvality a delikátní chuti. Grade D se hodí už spíše pro pečení a gastronomii.

Proč javorový sirup používat? 

Javorový sirup obsahuje mnoho minerálních látek i vitamínů s antioxidačními a dalšími pozitivními účinky na lidské zdraví.

Javorový sirup je zdravější alternativou bílého cukru. Sirup obsahuje cca max. 5% fruktózy, 5% glukózy a 66% sacharózy. Můžete si jím osladit palačinky, lívance, ale i třeba čaj a kávu. Všem pokrmům propůjčí svou lahodnou, karamelovou chuť i výjimečnou vůni.

Chcete-li javorovým sirupem nahradit bílý cukr ve vašich receptech, držte se jednoduchého pravidla: místo 4 dílů bílého cukru, použijte 3 díly javorového sirupu. 

JAVOROVÝ SIRUP BIOVIA 330G

100% ČISTÝ JAVOROVÝ SIRUP Grade A
• vyráběný tradičním způsobem z mízy kanadských cukerných javorů na rodinné farmě v Ontariu (Kanada)
• hustý, s jemnou a delikátní chutí karamelu
• obsahuje vitamíny A, B2, B5, B6, D, niacin, biotin, kys.listovou, aminokyseliny a minerální látky (zinek, železo, draslík, mangan, vápník, fosfor, hořčík, aj.)

 

<< ZPĚT NA AKTUALITY
Uvedená sleva se vztahuje na první nákup v eshopu www.swissnatural.cz a má platnost 30 dní od obdržení slevového kódu. Slevu nezle využít, pokud jste u nás v minulosti nakoupili.

Získejte slevu 50 Kč na první nákup Cena pro členy Swiss klubu